ART / Lithographs / Litograph in colors 13978109
*
nr 1397 8109
Bengt Ã…berg
(f. 1941), Sverige
Bengt Åberg (b. 1941), Sverige. Fågel, Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Motivet: 70x55, cm, yttermått inklusive ram: 77x62,
LITOGRAPH IN COLORS, Fågel, Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Motivet: 70x55, cm, yttermått inklusive ram: 77x62
Bengt Ã…berg, Swedish painter, born 1941.
Droit De Suite
Estimate:
600
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday May 17 2021
at 18:45:18
- Bid history
Time
Bidder
Bid
15/5 12:04:44
1
100 kr
17/5 17:27:58
2
200 kr
17/5 18:35:27
3
Vinnande bud
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt åberg djurmotiv ea-upplaga färglitografi fågel fågelmotiv fåglar grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konstnär sverige épreuve d’artiste
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:37
-
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:01
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:35
-
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:28
-
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:45
-
8217 LITOGRAPH
efter Henri de Toulouse-Lautrec, ej signerad numre..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:51
*
Bengt Ã…berg
Bengt Ã…berg, Swedish painter, born 1941.
nr 1397 8109
Bengt Ã…berg
(f. 1941), Sverige
Bengt Åberg (b. 1941), Sverige. Fågel, Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Motivet: 70x55, cm, yttermått inklusive ram: 77x62,
LITOGRAPH IN COLORS, Fågel, Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Motivet: 70x55, cm, yttermått inklusive ram: 77x62
Bengt Ã…berg, Swedish painter, born 1941.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 600 |
Sold: | SEK 250 |
Auction date: |
Monday May 17 2021 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
15/5 12:04:44 | 1 | 100 kr |
17/5 17:27:58 | 2 | 200 kr |
17/5 18:35:27 | 3 | Vinnande bud |
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt åberg djurmotiv ea-upplaga färglitografi fågel fågelmotiv fåglar grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konstnär sverige épreuve d’artiste
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:37 -
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:01 -
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:35
-
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:28 -
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:45 -
8217 LITOGRAPH
efter Henri de Toulouse-Lautrec, ej signerad numre..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:51